poprzednie zamknij następne
Rehabilitacja ruchowa

Rehabilitacja ruchowa

Zajęcia prowadzone od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 -16.00.


Styczeń – Marzec 2016
Na początku zajęć zapoznawaliśmy się z nowymi przyrządami do ćwiczeń rehabilitacyjnych. Poznawaliśmy zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas rehabilitacji. Uczyliśmy się korzystania z przyrządów i wspólnego dbania o nie, żeby żaden z nich się nie uszkodził. Wspólnie zastanawialiśmy się gdzie i jak powinny stać poszczególne przyrządy, żeby każdy miał do nich dostęp.


Kwiecień  – Czerwiec 2016
Zajęcia prowadziliśmy w celu poprawy w sferze funkcjonowania ruchowego oraz utrzymania dotychczas nabytych funkcji ruchowych. Zajmowaliśmy się redukcją przykurczy mięśniowych wykorzystując ćwiczenia rozciągające, poizometryczną relaksację mięśni. Usprawnialiśmy zakresy ruchu w poszczególnych stawach poprzez ćwiczenia czynno – bierne, ćwiczenia czynne. Usprawnialiśmy również elastyczność mięśni poprzez pozycje ułożeniowe, terapię tkanek miękkich, masaż klasyczny.


    
Lipiec – Wrzesień  2016
W okresie wakacyjnym zajmowaliśmy się poprawą ogólnej kondycji ruchowej, wzmacnianiem siły mięśniowej, korygowaniem wad postawy. Wykonywaliśmy ćwiczenia ogólnokondycyjne, ćwiczenia czynne, czynne z oporem, ćwiczenia w systemie bloczkowo ciężarkowym UGUL, ćwiczenia wolne na przyrządach rehabilitacyjnych. Ćwiczenia prawidłowego chodu w budynku na zewnątrz w ogrodzie, ćwiczenia w staniu i siadzie na piłce rehabilitacyjnej przy drabinkach. Był to intensywny  i pracowity okres. Wszystko po to żeby przygotować się dobrze do zimy.  
   

Październik  – Grudzień 2016
W tym jesienno – zimowym  okresie nie zniechęcaliśmy się i dalej intensywnie pracowaliśmy nad utrzymywaniem prawidłowego chodu, wzmacnianiem siły mięśniowej. Usprawnialiśmy również koordynację wzrokowo – ruchową poprzez ćwiczenia rzutne, chwytne, skoczne, ćwiczenia metodą PNF, przekraczając środek naszego ciała. Usprawnialiśmy również funkcje krążeniowo – oddechowe, poprzez treningi relaksacyjne, pozycje ułożeniowe, ćwiczenia oddechowe.

Styczeń – Marzec 2017
W trakcie zajęć rehabilitacji doskonaliliśmy i utrwalaliśmy osiągnięte efekty naszej pracy wykonując poszczególne ćwiczenia dobrane dla każdego z nas indywidualnie przez naszego rehabilitanta. Wzmacnialiśmy siłę mięśniową, utrwalaliśmy schematy prawidłowego chodu, doskonaliliśmy koordynację wzrokowo – ruchową.

Kwiecień  – Czerwiec 2017
Umacnialiśmy Nasze dobre passe i dalej prężnie uczestniczyliśmy w zajęciach rehabilitacyjnych. Kolejny czas terapii rozpoczęliśmy od przypomnienia sobie zasad obowiązujących podczas przebywania na sali rehabilitacyjnej, oraz podczas wspólnego korzystania z przyrządów na niej się znajdujących. Zajmowaliśmy się usprawnianiem elastyczności mięśni, oraz usprawnianiem funkcji krążeniowo – oddechowych poprzez ćwiczenia rozluźniające i pozycje ułożeniowe (relaksacyjne).

Lipiec–Wrzesień 2017
W czasie  wakacji intensywnie przygotowywaliśmy się na nadejście dni deszczowych oraz zimowych. Doskonaliliśmy prawidłowy chód w budynku oraz na zewnątrz w ogrodzie, wykonywaliśmy ćwiczenia w staniu i siadzie na piłce rehabilitacyjnej przy drabinkach, wzmacnialiśmy siłę mięśniową kończyn górnych, dolnych oraz tułowia. Zajmowaliśmy się poprawą ogólnej kondycji ruchowej organizmu. Korygowaliśmy wady postawy. Wykonywaliśmy ćwiczenia ogólnokondycyjne wolne na przyrządach rehabilitacyjnych. ćwiczenia czynne, czynne z oporem, ćwiczenia w systemie bloczkowo – ciężarkowym. Bardzo intensywnie spędzaliśmy ten czas.

Październik  – Grudzień 2017
W tym ponurym jesiennym  okresie pracowaliśmy intensywnie nad wzmacnianiem siły mięśniowej, wykonując ćwiczenia stabilizujące mięśnie tułowia. Usprawnialiśmy  koordynację wzrokowo – ruchową poprzez ćwiczenia metodą PNF, przekraczając środek naszego ciała. Usprawnialiśmy również funkcje krążeniowo – oddechowe, poprzez treningi relaksacyjne, pozycje ułożeniowe, ćwiczenia oddechowe, w okresie tym zajmowaliśmy się również  utrzymywaniem prawidłowego chodu, wykonując pionizacje czynne oraz bierne.

Styczeń – Marzec 2018
W tym zimowym okresie doskonaliliśmy utrzymywanie pionowej sylwetki, poprzez ćwiczenia stabilizacyjne oraz równoważne, ćwiczenia prawidłowego wzorca chodu. Wzmacnialiśmy siłę mięśniową  wykonując ćwiczenia na przyrządach rehabilitacyjnych, ćwiczenia czynne wolne w systemie bloczkowo – ciężarkowym oraz ćwicząc na podwieszkach w systemie UGUL. Doskonaliliśmy również koordynację wzrokowo – ruchową jak i motorykę małą i dużą.2017-07-04 07:40:38 | drukuj
Totus 2002
Współpracujemy