poprzednie zamknij następne
Trening usamodzielniający w zakresie funkcjonowania w środowisku społecznym
kwiecień - czerwiec 2018
Doskonalą okazją do radzenia sobie w określonych sytuacjach społecznych były spacery. Pozwalały nam ćwiczyć orientację w terenie oraz poruszanie się w bliższej i dalszej okolicy. Stwarzały też możliwość przypadkowych spotkań,  podczas których ćwiczyliśmy posługiwanie się formami grzecznościowymi oraz umiejętność przestrzegania przepisów i norm społecznych. W Parku chętnie graliśmy w szachy. Podczas tej zabawy uczyliśmy się współpracy w grupie i zespołowego wykonywania zadań, wspólnego rozwiązywania problemów, pomagania i wspierania innych.


Na zajęciach w pracowni komputerowej rozwijaliśmy umiejętność nawiązywania i budowania relacji z innymi pisząc listy , korzystając z aplikacji Messenger, drukowaliśmy stworzone przez siebie tabele dyżurów. Rozmawialiśmy o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu, o higienie pracy z komputerem.
Oglądaliśmy filmy, mogliśmy potem rozmawiać, uczyć się zadawania pytań, wyrażania własnego zdania, umiejętności rozumienia innych. Dbaliśmy o porządek w pracowni. 


Wiosna nie tylko pojawiła się w kalendarzu ale i zawitała do pracowni kulinarnej.
Wyjścia na zakupy były prawdziwą przyjemnością.


Nowością były pogadanki na temat  ziół. Mówiliśmy  zarówno o  ich walorach smakowych jak i leczniczych oraz o ich zastosowaniu w kuchni. Na zajęciach praktycznych sadziliśmy zioła w doniczkach.


Jednym z ważniejszych tematów „Wiosna w kuchni” były warzywa i ich dietetyczne zastosowanie.


Przygotowywanie potraw w pracowni wymagało od uczestników zajęć rozwijania umiejętności pomagania i wspierania innych, dbałości o czystość i higienę oraz współpracy w grupie i zespołowego wykonywania zadań.

Lipiec – wrzesień 2018
Lato to czas upałów dlatego w pracowni kulinarnej mieliśmy dużo ciekawych pogadanek na temat „Jak zdrowo się odżywiać i ile pić płynów, aby przetrwać lato”.
Uczyliśmy się robienia zdrowych i delikatnych sałatek oraz pysznych lemoniad z letnich owoców.
We wrześniu omawialiśmy owoce typowe dla jesieni takie jak:  śliwki, gruszki, jabłka.
Wiele radości sprawiła nam wspólna praca podczas przygotowywania i pieczenia ciast z ich użyciem.
Ćwiczyliśmy nie tylko zdrowe nawyki żywieniowe ale również zasady higieny i dbałość o czystość w pracowni.


Okres wakacyjny sprzyjał relaksowi także w pracowni komputerowej. Korzystaliśmy z szerokiej oferty muzycznej proponowanej przez YOU TUBE. Uczyliśmy się wakacvjnych piosenek, przygotowywaliśmy piosenki pielgrzymkowe.
Uczyliśmy się skanować, drukować i pisać w programie WORD. Mieszkańcy obdarzeni talentem plastycznym korzystali z programu PAINT a także z tutoriali dotyczących rysowania i malowania i  wykonywania prac plastycznych różnymi technikami .
Oglądaliśmy filmy fabularne, przeglądaliśmy zdjęcia archiwalne  z życia Domu . Uczyliśmy się przesyłać je  na pocztę internetową oraz zapisywać je na urządzenia przenośne.
Rozmawialiśmy na temat bezpiecznego i higienicznego korzystania z komputera.  Dbaliśmy o porządek w pracowni. Uczyliśmy się wzajemnej życzliwości, tolerancji i współpracy. Dbaliśmy o sprzęt i estetykę pracowni.

2018-07-30 14:53:28 | drukuj
Nowa placówka
1% dla KSN AW
Totus 2002
Współpracujemy