poprzednie zamknij następne
Trening umiejętności emocjonalnych i kompetencji psychospołecznych
kwiecień - czerwiec 2018
Pracowaliśmy nad umiejętnością wyrażania własnych potrzeb, myśli i przeżyć. Rozmawialiśmy starając się rozumieć motywy własnego postępowania a także działania innych. Wykorzystywaliśmy filmy, czytane książki i artykuły prasowe. Codzienne sytuacje także wymagały  właściwego działania, bardzo potrzebna była mądra rozmowa i dzielenie się sobą we właściwy sposób. Pracowaliśmy nad rozwijaniem poczucia humoru i komunikowania swoich pozytywnych przeżyć. Wychodziliśmy na lody i spacery, które dostarczały nam wielu radości i budowały optymistyczne nastawienie do życia. Rozwiązywane krzyżówki, kolorowanki , układanie puzzli oraz wspólna zabawa, przebywanie ze sobą służyły ekspresji i kształtowaniu wrażliwości na otaczający świat. Pomagały rozładować nagromadzony stres i emocje. Taniec i spacery umożliwiły ruchowe niwelowanie napięć i agresji. Dbaliśmy o jak najlepsze relacje między sobą a także zwiększanie poczucia wartości własnej mieszkańców.
Lipiec- wrzesień 2018
Podczas zajęć ćwiczyliśmy pewność siebie, zwiększaliśmy poczucie własnej wartości, a także ćwiczyliśmy pracę zespołową przygotowując się do występów scenicznych.W trakcie spacerów uczyliśmy się technik relaksacji, które pomagały nam opanowywać złe emocje.


Uczyliśmy się także dzielić wspólną radością, ponieważ udało nam się dokończyć układać obraz z puzzli, który z pomocą pracowników został powieszony na ścianie przy kaplicy naszego Domu.
2018-07-31 13:42:41 | drukuj
Nowa placówka
1% dla KSN AW
Totus 2002
Współpracujemy