poprzednie zamknij następne
Trening umiejętności emocjonalnych i kompetencji psychospołecznych
kwiecień - czerwiec 2018
Pracowaliśmy nad umiejętnością wyrażania własnych potrzeb, myśli i przeżyć. Rozmawialiśmy starając się rozumieć motywy własnego postępowania a także działania innych. Wykorzystywaliśmy filmy, czytane książki i artykuły prasowe. Codzienne sytuacje także wymagały  właściwego działania, bardzo potrzebna była mądra rozmowa i dzielenie się sobą we właściwy sposób. Pracowaliśmy nad rozwijaniem poczucia humoru i komunikowania swoich pozytywnych przeżyć. Wychodziliśmy na lody i spacery, które dostarczały nam wielu radości i budowały optymistyczne nastawienie do życia. Rozwiązywane krzyżówki, kolorowanki , układanie puzzli oraz wspólna zabawa, przebywanie ze sobą służyły ekspresji i kształtowaniu wrażliwości na otaczający świat. Pomagały rozładować nagromadzony stres i emocje. Taniec i spacery umożliwiły ruchowe niwelowanie napięć i agresji. Dbaliśmy o jak najlepsze relacje między sobą a także zwiększanie poczucia wartości własnej mieszkańców.
Lipiec- wrzesień 2018
Podczas zajęć ćwiczyliśmy pewność siebie, zwiększaliśmy poczucie własnej wartości, a także ćwiczyliśmy pracę zespołową przygotowując się do występów scenicznych.W trakcie spacerów uczyliśmy się technik relaksacji, które pomagały nam opanowywać złe emocje.


Uczyliśmy się także dzielić wspólną radością, ponieważ udało nam się dokończyć układać obraz z puzzli, który z pomocą pracowników został powieszony na ścianie przy kaplicy naszego Domu.

Październik – grudzień 2018
Obchody 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości stworzyły doskonałą okazję do nauki kompetencji psychospołecznych. Podczas spotkań w grupach zastanawialiśmy się wspólnie „Co to znaczy być Polakiem? Jak szanować nasze symbole narodowe?
Podsumowaniem tych zajęć był wspaniały koncert patriotyczny w wykonaniu zespołu z Białorusi „Grodzieńskie Słowiki”

Innym wydarzeniem muzycznym podczas którego uczyliśmy się wrażliwości na kulturę, sztukę a także możliwością ćwiczenia kulturalnego zachowania w miejscu publicznym był wyjazd do Teatru Muzycznego w Łodzi na koncert „Krzysztof Cwynar zaprasza…” podczas którego mogliśmy podziwiać na scenie występ naszego kolegi. 


Okres Bożego Narodzenia to czas w którym przygotowujemy w naszym Domu przedstawienie bożonarodzeniowe. Jest to zarazem nauka pracy zespołowej, nauka cierpliwości, nauka wyrażania i odgrywania emocji na scenie oraz wspólnego rozwiązywania zaistniałych podczas prób problemów, których nam nie brakowało.
Przedstawienie „Czwarty król” które  zainaugurowało nasze świąteczne spotkanie okazało się wielkim sukcesem naszych mieszkańców.Styczeń – marzec 2019
Podczas zajęć z umiejętności emocjonalnych uczyliśmy się wyrażania swoich emocji poprzez wypowiedzi.
Ćwiczyliśmy opanowywanie emocji związanych z występem na scenie. W ramach nauki relaksu wspólnie oglądaliśmy filmy o podróżach kulinarnych. Czas wspólnej zabawy karnawałowej i walentynkowej uczył nas dzielenia się wspólną radością z bycia w społeczności.2018-07-31 13:42:41 | drukuj
Nowa placówka
1% dla KSN AW
Totus 2002
Współpracujemy