poprzednie zamknij następne
Zajęcia sportowe

Kwiecień – Czerwiec 2019

Zajęcia rozwijające sprawność fizyczną oraz sportowo relaksacyjne W pierwszym okresie poznaliśmy zasady bezpieczeństwa na zajęciach. Przypomnieliśmy sobie, do czego służą przyrządy do ćwiczeń w sali rehabilitacyjnej oraz zapoznaliśmy się z regulaminem korzystania z wanny z hydromasażem. Ustaliliśmy zasady współpracy na zajęciach. Słoneczna pogoda za oknem skłoniła nas do zajęć na świeżym powietrzu, chętnie braliśmy udział w grach i zabawach ruchowych. Na przykładzie toru przeszkód poznaliśmy, na czym polega zdrowa rywalizacja.

 


Lipiec- Wrzesień 2019r

W okresie wakacyjnym dużą uwagę poświęciliśmy aktywności fizycznej w ogrodzie. Dużo radości sprawiły nam zajęcia kształtujące skoczność na trampolinie oraz gra w ping-ponga i badmintona. Pozytywnie na jakość lokomocji wpływały spacery często połączone z przerwami na gimnastykę na łonie natury. Tak dobrane zajęcia poprawiły naszą kondycję krążeniowo-oddechową. W dalszym ciągu chętnie uczestniczyliśmy w grach i zabawach ruchowych z wykorzystaniem wielu przyborów tj. piłki, bramki, szarfy, tyczki.

Październik-Grudzień 2019

W październiku i w listopadzie kontynuowaliśmy spacery które bardzo polubiliśmy. Podczas nich mogliśmy doskonalić zdolności manualne zbierając kasztany, żołędzie i liście które później wykorzystywaliśmy do prac plastycznych. Mimo, że za oknem brakowało śniegu w zimne grudniowe dni chętnie korzystaliśmy z jacuzzi. Ciepła woda oraz wytwarzane w niej bąbelki obniżały nasz poziom stresu wywołując dobre samopoczucie oraz działały relaksująco na układ mięśniowo-stawowy.

Styczeń-Marzec 2020

W nowy rok weszliśmy z nowymi siłami. Zajęcia na Sali rehabilitacyjnej pozytywnie wpłynęły na poprawę naszej kondycji. Wykonywane ćwiczenia pozytywnie oddziaływały redukcje przykurczy oraz elastyczność mięśni. Jeździliśmy na rowerkach stacjonarnych wymyślając sobie cel podróży, głównie do miejsc gdzie panuje ciepły klimat, dobrze wpływało to na naszą motywację do wykonywania ćwiczeń. W okresie tym poznaliśmy nową grę –bilard. Dowiedzieliśmy się na czym polega ta gra, do czego służą kije i bile. Mogliśmy je dokładnie obejrzeć po czym przeszliśmy do nauki prostych chwytów kija oraz uderzeń. Nauka gry poprawiła nasze zdolności manualne i motoryczne a wspólne rozgrywki przynosiły nam dużo radości. 

 

Kwiecień-Czerwiec 2020r.

W okresie tym przypomnieliśmy sobie zasady panujące na zajęciach. Duży nacisk położyliśmy na higienę. Przed każdymi zajęciami dezynfekowaliśmy ręce a po ich zakończeniu każdy z nas czyścił za pomocą specjalnego płynu stanowisko na którym ćwiczył. Ćwiczenia fizyczne pomagały nam rozładować napięcie związane z sytuacją epidemiologiczna. Chętnie wykorzystywaliśmy ćwiczenia z użyciem przyrządów i pomocy sportowych. W słoneczne dni chodziliśmy na ogród gdzie ćwiczyliśmy zdolności manualne, celność i siłę poprzez ćwiczenia chwytno-rzutne. Podczas deszczowej pogody w celu relaksacji mięśniowej braliśmy udział w treningu Jacobsona. 


Lipiec- Wrzesień 2020r.

W okresie wakacyjnym kontynuowaliśmy starania o higienę podczas wykonywania ćwiczeń. Czas ten spędzaliśmy głównie organizując zajęcia na ogrodzie. Chętnie braliśmy udział w grach i zabawach ruchowych. Aby poprawić naszą lokomocje oraz ruchomość stawów pokonywaliśmy tory przeszkód utworzone z piłek, hula-hop, poduszek sensomotorycznych. Duży nacisk położyliśmy na profilaktykę krążeniowo-oddechową ucząc się oddychania przeponowego oraz pozycji ułożeniowych pomagających lepiej oddychać. We wrześniu kiedy jesień dawała się już nam we znaki zbieraliśmy kasztany, liście. Wpłynęło to pozytywnie na motorykę dużą i małą. 

Październik-Grudzień 2021

Zajęcia rozwijające sprawność fizyczną z powodu niesprzyjającej pogody odbywały się  w sali rehabilitacyjnej oraz na świetlicy. Prowadzone zajęcia ogólnokondycyjne wpływały pozytywnie na nasze samopoczucie oraz sprawność ruchową. Chętnie ćwiczyliśmy na materacach oraz przy drabinkach, wykonując zadania, które stawiał przed nami fizjoterapeuta. Każde takie zajęcia poprzedzone były rozgrzewką. Wprowadzony element rywalizacji –zadania wykonywane na czas, wpłynęły na szybkość wykonywanych przez nas czynności oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Kontynuowaliśmy także profilaktykę krążeniowo-oddechową.

Styczeń-Marzec 2021

Czas zimowo-wiosenny poświęciliśmy na doskonalenie chodu. Organizowane spacery po okolicy wpłynęły pozytywnie na estetykę lokomocji. Wybierane przez nas trasy miały zmienne podłoże, dzięki czemu kontrolowaliśmy zaburzenia równowagi. Planowanie tras uczyło nas decyzyjności oraz szanowania zdania innych, co pozwoliło nam dojść do wspólnego porozumienia i zwiedzania nieznanych nam okolic. Natomiast podczas zajęć na sali rehabilitacyjnej prowadzone ćwiczenia ogólnokondycyjne pozwoliły nam na przygotowanie aparatu mięśniowo-stawowego do pieszych wycieczek po Milanówku. 

Kwiecień-Czerwiec 2021

Zbliżające się lato i pogoda za oknem zachęciła nas do aktywności na świeżym powietrzu. W naszym ogrodzie braliśmy udział z zabawach ruchowych. Graliśmy w piłkę nożna oraz w siatkówkę na wcześniej ustalonych wspólnie zasadach. W sali rehabilitacyjnej pracowaliśmy nad siłą mięśniowa kończyn górnych i dolnych korzystając z systemu bloczkowo-ciężarkowego. Przy drabinkach ćwiczyliśmy nad poprawa zakresu ruchu  w stawach i redukcji przykurczy. Dużo radości sprawiły nam ćwiczenia na piłkach rehabilitacyjnych dzięki którym usprawnialiśmy koordynację oraz korygowaliśmy  wady postawy.Lipiec-Wrzesień 2021

Czas letni to okres w którym najbardziej lubimy aktywności na świeżym powietrzu. Rano po śniadaniu chodziliśmy na ogród gdzie uczestniczyliśmy w grach i zabawach ruchowych. Rywalizacja sportowa poprawiła naszą pewność siebie oraz pozytywnie rozwinęła cechy motoryczne takie jak siła mięśniowa, zwinność i skoczność. Rozmawialiśmy o tym jak ważne podczas wysiłku fizycznego jest uzupełnianie płynów aby się nie odwodnić. Organizowaliśmy spacery po najbliższej okolicy. Poprawiło to nasze funkcje lokomocyjne oraz wpłynęło pozytywnie na utrzymanie pionowej postawy ciała. W sali rehabilitacyjnej przypomnieliśmy sobie o profilaktyce krążeniowo-oddechowej oraz ćwiczyliśmy na urządzeniach takich jak bieżnia, rower stacjonarny czy orbitrek.

Październik-Grudzień 2021

W okresie tym przygotowywaliśmy się do zimy. Na sali rehabilitacyjnej ćwiczyliśmy równowagę i utrzymanie pionowej postawy ciała. Ćwiczenia przy drabinkach i na materacach wzmocniły naszą siłę mięśniowa. Małą trudność sprawiły nam ćwiczenia równoważne jednak wraz z upływem czasu radziliśmy sobie z nimi coraz lepiej. 


Styczeń-Marzec 2022

Początek kalendarzowego roku zaczęliśmy bardzo aktywnie. Kształtowaliśmy dalej utrzymanie pionowej postawy oraz estetykę lokomocji. Ustawiliśmy tory przeszkód które musieliśmy pokonać. Na zajęciach doskonaliliśmy rzut woreczkiem do celu. Wykonywane ćwiczenia równoważne na materacach wpłynęły na nasza koordynację oraz równowagę. Wraz z nadejściem cieplejszych dni jeździliśmy do parku gdzie na siłowni ćwiczyliśmy siłę mięśniową oraz elastyczność mięśni. 2019-07-11 23:55:56 | drukuj
Totus 2002
Współpracujemy