poprzednie zamknij następne
Prezes Stowarzyszenia
  Twórcą programu kompleksowej rehabilitacji od najwcześniejszego dzieciństwa do późnej starości jest Ks. Stanisław Jurczuk, długoletni prezes KSN AW oraz dyrektor domu w Milanówku.

Jego wizja, przekraczająca doraźne potrzeby członków Stowarzyszenia, w większości rodziców dzieci upośledzonych, rozmach, inwencja, talent organizatorski i rzetelna wiedza pozwoliły , a mamy nadzieję, że będą działały dalej, na realizację takiego spójnego programu.

Ksiądz Prezes jest nie tylko wybitnym działaczem i menedżerem. To byłoby za mało w naszym środowisku. Przede wszystkim jest dużego formatu człowiekiem - dostrzegającym potrzeby osób niepełnosprawnych i ich rodzin, reagującym na nie zgodnie z najlepszą wiedzą i możliwościami, wrażliwym na krzywdę, uwielbianym przez wszystkich, a zwłaszcza przez niepełnosprawnych duszpasterzem, przyjacielem, wodzem, szefem.

„W ostatnich latach wraz ze zmianami ustrojowymi zmieniło się ustawodawstwo dotyczące osób niepełnosprawnych. Stworzyło szanse dla nich, otworzyło możliwość zaistnienia w otaczającej rzeczywistości. Ale samo prawo nie zorganizuje życia niepełnosprawnym, jeżeli oni sami tego nie spróbują robić. Zadaniem KSN AW jest pomoc w tym właśnie. Chcemy pomagać niepełnosprawnym we wchodzeniu do życia publicznego tak żeby tzw. zdrowi mogli ich poznać. Bariera nieznajomości jest przeszkodą we wzajemnym zrozumieniu.”

Asystentem kościelnym Stowarzyszenia jest Ks. Infułat Jan Sikorski.


2009-05-29 12:27:21 | drukuj
Nowa placówka
1% dla KSN AW
Totus 2002
Współpracujemy