poprzednie zamknij następne
Ulica Integracyjna 2006
Relacja z VIII festynu ULICA Integracyjna 20 maja 2006
 
- Pani Beato, jak Pani się oryginalnie przebrała! - tymi słowami witano dorodną Śliwkę, która przechadzała się w pobliżu stoisk warsztatów terapii zajęciowej z Deotymy. Kierowniczka tych warsztatów, Beata Śliwińska, miała dużo radości, gdy w Jej fioletowym przebraniu rozpoznawano...Pszczółkę Maję, biedronkę czy jabłuszko. A Ona zapraszała do warsztatowych stoisk, gdzie wyciągając śliwkowy los można było wygrać jakiś oryginalny drobiazg, zjeść ciastko z powidłami oczywiście śliwkowymi, a za udział w konkursie dostać oczywiście śliwkę w czekoladzie.

Te i inne znakomite pomysły ubarwiły tegoroczną Ulicę. Można było wziąć udział w zawodach sportowych dla każdego, potrenować przed Mundialem, pomalować buzie, pozaplatać warkoczyki, wziąć udział w konkursach, loteriach, obejrzeć radiowozy policji i straży miejskiej i wóz straży pożarnej, pogłaskać konie, pobawić się z psami do dogoterapii... Wielu wiernych uczestników festynu przyszło po raz kolejny, by zdobyć niepowtarzalne, piękne wyroby z gliny, drewna, papieru, wykonane przez osoby niepełnosprawne.

Na estradzie królował zaprzyjaźniony z Ulicą, p. Jan Galuba. Zapowiadał znakomite występy rodzimych gwiazd (dzieci i młodzież z okolicznych szkół i przedszkoli) i zaproszonych gości - w tym niepełnosprawnych piosenkarzy, muzyków, tancerzy, sportowców. Aukcja pięknych prac, ofiarowanych przez wszystkich współorganizatorów, przyniosła w tym roku skromną niestety kwotę, którą zgodnie ze wspólną wolą przeznaczyliśmy na wakacje caritasowskie.

Tegoroczna edycja Ulicy Integracyjnej napotykała wiele trudności. Wiele z nich też udało się pokonać dzięki osobom zaprzyjaźnionym. (W tym miejscu serdeczne podziękowania dla p. Wojtka Sielużyckiego, który ogromnie pomógł w organizacji imprezy!)
Jednym z przyjaciół Ulicy jest ks. Bp Tadeusz Pikus, który jej termin wpisał do swojego kalendarza już w listopadzie. Dzięki Jego obecności nasz festyn staje się prawdziwym świętem, a osoby wyróżnione medalem integracji są w szczególny sposób honorowane. W tym roku były to: p. Dorota Kaczorowska – nauczycielka Zespołu Szkół Integracyjnych, P. Jadwiga Wieczorek - wieloletni instruktor Domu Kultury przy ul. Brożka, p. Barbara Zawadzka – radna m.st. Warszawy, dbająca o sprawy niepełnosprawnych oraz p. Eugeniusz Józef Boksznajder- dyrektor Zespołu Szkół przy ul. Ożarowskiej. Ks. Biskup wręczył też wyróżnienie grupie cyrkowej Circus z ośrodka szkolno-wychowawczego przy ul. Brożka.
Po Mszy św. w sali św. Józefa przedstawiciele władz i liderzy – spotkali się na tradycyjnej konferencji, która tym razem poświęcona była osobie, która w tworzeniu normalności na Kole odegrała niepowtarzalną i niepodważalną rolę- naszemu księdzu Proboszczowi.

A w pół godziny po uprzątnięciu stoisk lunął rzęsisty deszcz. Niedziela też była brzydka - zimna i wietrzna.
Kolejny raz na czas trwania Ulicy Integracyjnej uśmiechnęło się do nas słońce. Nigdy nie mieliśmy wątpliwości, że także Zarządzający pogodą jest naszym przyjacielem.2009-06-01 10:38:01 | drukuj
Totus 2002
Współpracujemy