poprzednie zamknij następne
Dziękujemy!
XVIII Piesza Pielgrzymka Niepełnosprawnych dobiegła końca. Jest to niezwykła pielgrzymka, bo z udziałem osób niepełnosprawnych. W tej grupie marsz z Warszawy do Częstochowy to wyzwanie szczególne. Mimo wielkiego trudu osoby niepełnosprawne wraz z wolontariuszami nie wyobrażają sobie sierpnia bez pątniczego szlaku. Niektórzy z nich pokonują ten dystans już 18-ty raz.
Dziękujemy wszystkim pątnikom za obecność i gotowość do marszu w przyszłych latach, bez Was nie byłoby tej Wspólnoty.

Pielgrzymi pokonali blisko 300-kilometrową trasę w ciągu 10 dni. Pielgrzymowali codziennie bez względu na pogodę czy jakiekolwiek inne trudności napotykane po drodze. Trasa pielgrzymki była całkowicie dostosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich - biegła asfaltowymi drogami, po których odbywał się normalny ruch samochodowy. Tym cenniejsza była kompetentna asysta policjantów z Oddziału Prewencji, którzy od kilku lat z nami pielgrzymują. Ubrani w mundury i odblaskowe kamizelki troszczyli się o bezpieczeństwo pielgrzymów na drodze, pomagając osobom na wózkach.
Pielgrzymkę obsługiwały również takie służby jak: porządkowa, medyczna, techniczna, łączność, kwatermistrzowska, eko-serwis, „jedzonko".

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim służbom za pracę podczas pielgrzymki, a także za czas poświęcony na przygotowanie potrzebnego sprzętu.

W ciągu roku wspólnota pielgrzymkowa spotyka się w każdą druga niedzielę miesiąca na Mszach św. w kościele św. Józefa na warszawskim Kole. Jest to okazja do podtrzymania znajomości, odnowienia wspomnień i zachęta do udziału w następnej pielgrzymce

Zachęcamy do pisania swoich wspomnień - dlaczego idziesz; jak pielgrzymka zmienia Twoje życie; jakie postacie lub wydarzenia z życia pielgrzymkowego mocno zapadły Ci w pamięć? Co sprawia, że po raz kolejny podejmujesz trud pokonania trasy, by po 10 dniach stanąć przed Panią Jasnogórską?2009-09-21 14:42:09 | drukuj
Nowa placówka
1% dla KSN AW
Totus 2002
Współpracujemy