Piesza Pielgrzymka Niepełnosprawnych

„Dziś choćbyśmy pragnęli, nie możemy jechać do Częstochowy. Ale ten zakaz nie jest w stanie objąć naszej modlitwy, bo nikt nie zabroni nam przeniesienia się tam w sposób duchowy”.

Kierując się tymi słowa ks. Stanisława, pragniemy zachęcić naszych dotychczasowych pątników, jak także i nowych do odbycia Pielgrzymki z udziałem osób niepełnosprawnych i rodzin do Matki Bożej.

Będzie to ta sama, ale nie taka sama pielgrzymka. Tak jak 28 razy naszej pielgrzymce przewodniczył ksiądz Stanisław, tak teraz oprócz tego, że z pewnością towarzyszy nam duchowo, tak będzie z nami poprzez swoje homilie, które będą treścią naszych pielgrzymkowych konferencji. Zamieścimy je na stronie Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej.

Będzie to ta sama, ale nie taka sama pielgrzymka. Będzie od nas wymagała większego zaangażowania. Zwykle to nasi przewodnicy decydowali co na każdym etapie będzie, czy konferencja, czy różaniec, czy inna modlitwa. Stałym punktem dla nas wszystkich była i będzie Msza Święta oraz Apel Jasnogórski. Naszą pielgrzymkę rozpoczniemy tak jak zwykle 5 sierpnia Mszą Świętą o godz. 8.00 w kościele św. Józefa na warszawskim Kole. Będzie jej przewodniczył Przyjaciel Naszej Pielgrzymki – ks. infułat ks. Jan Sikorski. W miarę możliwości będą też Księża Przewodnicy Grup pielgrzymkowych. Zapraszamy do codziennych Mszy Świętych o godz. 8.00 w kościele św. Józefa na warszawskim Kole, oraz Apelu Jasnogórskiego transmitowanego z Częstochowy. Jednocześnie zachęcamy też do innych modlitw, które odmawiamy podczas naszej pieszej pielgrzymki. Pozostawiamy to jednak Waszej wolnej decyzji.

Będzie to ta sama, ale nie taka sama pielgrzymka. Każda nasza pielgrzymka miała na celu dotarcie do Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze. Choć w tym roku nie możemy wspólnie tam się udać, to zachęcamy do pielgrzymowania do Jej sanktuariów, których nie brakuje w naszej okolicy. W samej Warszawie i jej okolicy nie brakuje takich miejsc. Można tutaj chociażby wspomnieć Matkę Bożą Łaskawą, której Obraz tak mocno wpisał się w historię naszego Miasta i Narodu. W roku kiedy obchodzimy 100-lecie Cudu nad Wisłą nie sposób nie wspomnieć Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku. Czy też Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na warszawskim Niedźwiadku, które powstało jako wotum wdzięczności za ocalenie Jana Pawła II.

Pozwólcie, że to zaproszenie zakończymy słowami ks. Stanisława, który kiedyś napisał. „Jest w Ewangelii takie powiedzenie: Jeżeli chcesz to możesz. Jest to słowo, od którego zaczyna się każde apostolstwo: jeśli chcesz możesz. Tu się niczego nie narzuca. Ale jeżeli będziesz chciał to naprawdę możesz”.

 

Pokażmy zatem, że chcemy i możemy!

  Zachęcamy do przeczytania artykułu-poradnika umieszczonego na stronie Aleteia https://pl.aleteia.org/2020/07/14/bardzo-praktyczny-poradnik-pielgrzyma-duchowego-to-sie-da-zrobic/


2020-07-16 08:15:23