Ufni w Boże Miłosierdzie ze smutkiem zawiadamiamy,

że 5 lutego 2023 r. odeszła do Pana

ŚP. Anna Rulska-Gilewska

 

Ania to wspaniała i piękna karta historii Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej. Trafiła do Stowarzyszenia chyba kluczem parafialnym. Tu w świętym Józefie na Kole – w jej parafii - zaczęło się gromadzić środowisko rodzin osób z niepełnosprawnościami, tu wikarym był ksiądz Stanisław Jurczuk – duszpasterz osób niepełnosprawnych.

Zaangażowała się całym sercem w to środowisko, jako wolontariusz, nie mając w tym żadnego tzw. własnego interesu, własnego problemu do rozwiązania. Sama była mamą trójki dzieci, ale nie miała dziecka niepełnosprawnego.

Uczestniczyła w tworzeniu struktury naszego Stowarzyszenia. Przez dwie kadencje była członkiem Zarządu Głównego. Potem tworzyła i wiele lat życia poświęciła Oddziałowi Warszawskiemu KSNAW. Organizowała rodzinne turnusy rehabilitacyjno-wypoczynkowe i wycieczki. Kuklówka, Osielec, Sarnówek. Na pewno wielu z nas brało udział w tych wyjazdach i dziś je wspomina i szuka w pamięci obrazów, które przypominają Anię. Sama głęboko wierząca, dbała w Stowarzyszeniu o religijną formację i organizowała przez wiele lat wyjazdowe dni skupienia. Zrobiła kurs przwodnicki, żeby jeszcze lepiej wykonywać te zadania. Szukała wolontariuszy, którzy byli na wyjazdach pomocą dla osób niepełnosprawnych. Wprowadzała ich w środowisko, uczyła jak pomagać. Jeden z nich powiedział, że była dla niego jak druga matka, zawsze gotowa wesprzeć także w różnych sprawach osobistych. A przy tym poświęceniu swojego czasu, sił, zdrowia, sama zmagała się przez wiele lat z poważną chorobą. Ale nigdy nie obnosiła się ze swoim cierpieniem, dlatego niewiele osób wiedziało jak bardzo jest chora i dzielna.

Życzliwa ludziom, gotowa zawsze do służenia pomocą, uważna w słuchaniu innych, skromna, delikatna, dająca ludziom uśmiech.

Utalentowana- pięknie haftowała, pisała ikony, grała ślicznie na harmonijce ustnej, wiele lat śpiewała w chórze „Allegrezza del canto”.
Co by nie powiedzieć to zawsze za mało…


Jednak chyba najważniejszy rys Ani–to głębokie zakorzenienie w Panu Bogu i prawdziwe życie wiarą. Codzienna Msza św, modlitwa, adoracja. Zaprzyjaźniona osoba opowiedziała o dawnej rozmowie z Anią, w której wyznała, że ważny jest dla niej św. Benedykt i jego życiowa dewiza „ora et labora”. Sama starała się czerpać z niego przykład i tak żyć. Przez lata związana była z Rodziną bł. Edmunda Bojanowskiego przy Domu Zakonnym ss. Służebniczek, żyła tą duchowością. Na ostatnim najtrudniejszym etapie życia znalazła u sióstr konieczną fachową opiekę medyczną.


Dziękujemy Panu Bogu za życie Ani. Dziś z ufnością powierzamy Anię Jego Miłosiernej Miłości.

Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia.

 

Nabożeństwo żałobne odbędzie się 10 lutego 2023 roku o godz. 11:30 w kościele św. Józefa przy ul. Deotymy 41 w Warszawie, po którym nastąpi wyprowadzenie na cmentarz Prawosławny (kwatera katolicka) do grobu rodzinnego.2023-02-09 19:33:50