KATOLICKIE STOWARZYSZENIE NIEPEŁNOSPRAWNYCH ARCHIDIECEZJI WARSZAWSKIEJ

otaczamy opieką osoby niepełnosprawne

od 1995

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, iż 23 lutego 2024 roku, podczas V Gali Aktywności Lokalnej – Żurawie Powiatu Grodziskiego, Dyrektor Domu Rehabilitacyjno-Opiekuńczego KSN AW, Pani Karola Gąsiorowska, otrzymała wyróżnienie w kategorii społecznik roku 2023.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Grudzień, jak co roku, będzie dla naszego Warsztatu bardzo pracowitym miesiącem. Przedstawiamy przedświąteczny rozkład jazdy – kiermasze w naszych siedzibach oraz instytucjach współpracujących. Serdecznie zachęcamy do spotkania z nami i nabycia wyjątkowego rękodzieła wykonanego przez uczestników WTZ, osoby z niepełnosprawnościami!

Droga Rodzino Stowarzyszeniowa!
Zwracamy się do Was z ogromną prośbą o otwarcie waszych hojnych i wrażliwych na ludzkie cierpienie SERC. Nasz Przyjaciel, Paweł Doczyński mając 43 lata, zachorował na postępującą i nieuleczalną chorobę – stwardnienie zanikowe boczne. Trzy przypadki na 100,000 tysięcy osób. Brzmi to okrutnie. Pragniemy bardzo wesprzeć naszego Przyjaciela, dlatego też chcielibyśmy zaprosić was na MIKOŁAJKI DLA PAWŁA.
Paweł pracował jako kucharz na rzecz mieszkańców naszego Domu. Wspaniały człowiek, wrażliwy, empatyczny, otwarty na każdego człowieka, z sercem na dłoni i koszem pełnym żartów.
Niestety, od kiedy Paweł zachorował, rodzina znalazła się w nowej rzeczywistości, trudnej i niezrozumiałej dla niej. Paweł obecnie przebywa w swoim domu, przykuty do łóżka, podłączony do respiratora. Opiekuje się nim 72 letnia mama, która potrzebuje rzeszy ludzi do pomocy nad opieką Pawła. Każdy pomaga, jak tylko może. Mama zmuszona była zatrudnić pielęgniarkę, fizjoterapeuta, kolega Pawła jest u niego codziennie, by spowolnić postęp choroby i przedłużyć życie Pawła.
Potrzebna jest każda złotówka, która wspomoże leczenie, opiekę i rehabilitację Pawła.
Bardzo liczymy na Wasze wsparcie!
Przyjaciele Pawła
z Domu Rehabilitacyjno – Opiekuńczego KSN AW w Milanówku

Pierwszy koncert zespołu Spring Light poza Mazowszem.

Zespół Spring Light to zespół , który powstał i na co dzień odbywa próby  w naszym Domu Pomocy Społecznej KSNAW w Brwinowie. Jest dumą całego naszego Stowarzyszenia. Wkrótce szczegółowo zaprezentujemy ten wspaniały projekt.

W dniu 14.11.2023 na zaproszenie dyrektora Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Krzysztofa Witkowskiego uwieńczył koncertem wernisaż i wystawę  „Pejzaże NIEoczywiste” – Ewy Powroźnik, znanej i cenionej częstochowskiej artystki, prezes Częstochowskiego Stowarzyszenie Plastyków im. Jerzego Dudy Gracza.

Więcej szczegółów z tego pięknego wydarzenia.

http://www.jp2muzeum.pl/wystawa-pejzaze-nieoczywiste

Brawo Dominiku, Michale, Karolu i Andrzeju za wspaniały koncert i promocję naszego Stowarzyszenia!

Kadra administracyjna KSNAW w dniach 25.10-27.10.2023 uczestniczyła w wizycie studyjnej połączonej ze szkoleniem z zakresu rehabilitacji  społeczno -zawodowej osób z niepełnosprawnością.  Szkolenie odbywała o się w gościnnych progach Zakładu Aktywności Zawodowej Centrum Natura Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

https://centrum-natura.eu/

oraz DONUM CORDE Centrum Rehabilitacji i Opieki Medycznej

https://donumcorde.pl/

Serdecznie dziękujemy  zespołowi Zakładu Aktywności Zawodowej za piękny czas,  gościnne i naukę.

Szczególne podziękowania kierujemy do wicedyrektorem rzeszowskiej Caritas i dyrektora ZAZ Centrum Natura Daniela Jakubowskiego

Film o Domach z Brwinowa i Milanówka naszego Stowarzyszenia. 

Reportaż nagrany w dniu 02.09.2023 przez redakcję TV Republika.

XXIII rocznica otwarcia Domu Rehabilitacyjno – Opiekuńczego Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej w Milanówku.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta. Po niej – odbyły się występy artystyczne w wykonaniu mieszkańców Domu oraz koncert zespołu “Spring Light”. Wydarzenie zakończono spotkaniem przy grillu.

W dniu 29.09.2023 Warsztat Terapii Zajęciowej przy ulicy Karolkowej 71 w Warszawie gościł Pana Wiceministra Pawła Wdówika Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych. Rozmawialiśmy o nowych rozwiązaniach dla osób z niepełnosprawnością planowanych przez rząd, a także o rozwoju placówek dziennego pobytu w Polsce. Dziękujemy za tą owocną wizytę.

Pragniemy podzielić się wielką radością, że 14 września 2023 r. nasze Stowarzyszenie otrzymało nagrodę Wartości i Wrażliwości 2023. Nagroda Wartości i Wrażliwości przyznawana jest przez Telewizję Republika za wyjątkową empatię oraz troskę. Skierowana jest dla tych, którzy wykazują szczególną wrażliwość na potrzeby innych i podejmują działania mające na celu pomoc tym, którzy jej potrzebują. Nagroda ta promuje postawę pełną wyrozumiałości i życzliwości oraz nagradza osobiste zaangażowanie w sprawy społeczne i środowiskowe.
Nagrodę Wartości otrzymało w tym roku Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej, a Nagrodę Wrażliwości – Fundacja Kapucyńska, z którą przez wiele lat mieliśmy przyjemność pielgrzymować na Jasną Górę.
Nagrodę podczas uroczystej Gali w Teatrze Palladium odebrali Beata Śliwińska, Daria Chmura, Przemysław Żukowski i Łukasz Owczarek.

Warsztat Terapii Zajęciowej Karolkowa

ul. Karolkowa 71
Warszawa

Warsztat Terapii Zajęciowej
Deotymy

ul. Deotymy 41
Warszawa

Warsztat Terapii Zajęciowej
Piaseczno

ul. Modrzewiowa 2
Piaseczno

Warsztat Terapii Zajęciowej
Góra Kalwaria

ul. Saperów 3
Góra Kalwaria

Warsztat Terapii Zajęciowej Milanówek

ul. Piasta 30
 Milanówek

Ośrodek Rehabilitacyjno-Terapeutyczny Blizne

ul. Kopernika 10
Blizne Jasińskiego

Dom Pomocy Społecznej
Brwinów

ul. Wiosenna 21
Brwinów

Dom Rehabilitacyjno-Opiekuńczy Milanówek

ul. Piasta 5
Milanówek


Siedziba
Zarządu Głównego

ul. Deotymy 41
Warszawa

Środowiskowy Dom Samopomocy Podkowa Leśna

ul. Błońska 46/48
Podkowa Leśna

Środowiskowy Dom Samopomocy
Pęchery

ul. Bolesława Chrobrego 83 Pęchery


Oddziały

Deotymy, Karolkowa,
Łomianki, Milanówek,
Piaseczno

reprezentujemy interesy osób niepełnosprawnych

podejmujemy zadania z zakresu pomocy społecznej

organizujemy rekolekcje, dni skupienia, pielgrzymki

Pogłębiamy FORMACJĘ RELIGIJNĄ

Prace stanowią podziękowanie darczyńcy za wsparcie.
Produkty zastały wytworzone w różnych pracownicach placówek KSNAW w ramach prowadzonych zajęć terapeutycznych.
Forma aukcji internetowej zawiera widełki cenowe jakie może wskazać darczyńca.
Dochód uzyskany z aukcji w całości przeznaczony zostanie na wydatki związane z integracją społeczną naszych podopiecznych.


prowadzimy działalność
charytatywno - opiekuńczĄ

oRGANIZUJEMY IMPREZY KULTURALNO-ROZRYWKOWE, rekreacyjne i sportowe

WSPIERAJĄ NAS

DZIĘKUJEMY