poprzednie zamknij następne
Terapia przez kontakt z koniem
Maj - Czerwiec 2019
W maju rozpoczęliśmy nowy cykl zajęć z hipoterapii. Ogromną radość sprawiły nam zajęcia grupowe z koniem jak i jazdy indywidualne na koniu.  Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy dotyczących życia i zwyczajów naszych koni oraz wspólnie odpowiadaliśmy o naszych doświadczeniach i dzieliliśmy się naszą wiedzą na temat życia tych pięknych zwierząt. Jeżdżąc i wykonując ćwiczenia  na koniu pokonywaliśmy własne bariery ruchowe oraz wykonywaliśmy wiele ćwiczeń koordynacyjnych.   


Lipec-sierpień  2019
Kontynuowaliśmy zajęcia z końmi i korzystaliśmy z przy okazji z pięknych letnich dni. Coraz pewniej trzymaliśmy się na koniu i chyba one nas dobrze poznawały i oczekiwały marchewki i dotyku.  Karmienie koni z ręki sprawiało nam dużo radości. Z dużo większą pewności jeździliśmy na koniach i wykonywaliśmy ćwiczenia.

Październik 2019
Na zajęcia z końmi na dobre się z nimi zaprzyjaźniliśmy. Kontynuowaliśmy jazdę i ćwiczenia na koniach, ale też niektórzy z nas przygotowywali konie do jady, prowadzali na lonży. Chodziliśmy na spacery z koniem poza nasz ośrodek. Zajęcia te dawały nam dużo ruchu i radości. Na zajęciach grupowych dzieliliśmy się między sobą zdobytą wiedzą i dowiadywaliśmy się nowych ciekawostek o życiu naszych koni. Nasz ulubiony koń to Hila.
Maj - czerwiec   2020
W maju rozpoczęliśmy nowy cykl zajęć z hipoterapii z zachowaniem reżimu sanitarnego. Ogromną radość sprawiły  zajęcia grupowe z koniem jak i jazdy indywidualne.  
Uczyliśmy się przełamywać lęki i rozluźniać mięśnie.  Ze względu na COVID-19  zajęcia były ukierunkowane na relaksację i osłabienie reakcji nerwicowych.


Lipiec, sierpień  2020
Kontynuowaliśmy zajęcia z końmi. Coraz lepiej i pewniej czuliśmy się jeżdżąc na koniach, ćwicząc na nich, wykonując zabiegi pielęgnacyjne, karmiąc.  Zajęcia z końmi dają nam dużo radości i mobilizują do ćwiczeń. Konie poznawały już nas i reagowały na zawołanie.

Wrzesień -październik 2020
Kontynuowaliśmy jazdę i ćwiczenia na koniach, niektórzy przygotowywali konie do jazd, lonżowali, chodzi z końmi na spacer. Poznaliśmy zwyczaje koni i ich ulubione jedzenie. Bardzo lubiliśmy je karmić, czesać.  Na zajęciach grupowych uczestniczyliśmy w konkursach na temat koni i ich zwyczajów. Dzięki koniom mieliśmy bardzo dużo ruchu na świeżym powietrzu.


2019-08-01 12:58:48 | drukuj
Nowa placówka
1% dla KSN AW
Totus 2002
Współpracujemy